top of page
Пошук
Фото автораELEGIN

Українські порти Дунаю в січні-вересні збільшили вантажообіг у 3,5 раза р./р.

За 9 місяців морськими портами Дунайського регіону перевалили понад 11 млн т вантажів

Українські порти Дунайського регіону за підсумками-січня-вересня 2022 року збільшили перевалку вантажів в 3,5 раза в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року – до понад 11 млн т. Про це заявив заступник голови Адміністрації судноплавства Віктор Вишньов, повідомляють «Порти України».

«З початку війни російський ВМФ паралізував комерційне судноплавство в Чорноморському та Азовському регіонах. Альтернативою морським комерційним перевезенням став Дунайський судноплавний шлях. Подальший розвиток дунайської логістики є важливою складовою економічної безпеки України», – зазначив він.

Зараз учасники Дунайської комісії з юридичних та фінансових питань вивчають можливості покращення умов судноплавства на Дунаї.

«Україна, як відповідальна сторона Белградської конвенції, навіть в умовах російської військової агресії та руйнувань критичної інфраструктури утримує свої ділянки Дунаю в судноплавному стані та виконує всі необхідні роботи для забезпечення та покращення умов судноплавства», – додав Віктор Вишньов

Нагадаємо, останніми роками частка дунайських портів у спільній перевалці в Україні була на рівні 2,5-4,2%. Мінінфраструктури планує збільшити пропускну спроможність українських портів на Дунаї у 1,7 раза – до 25 млн т на рік. Але, навіть доклавши максимум зусиль, дунайські порти не зможуть «витягнути» український експорт – потрібне повне розблокування чорноморських портів країни.

Наприкінці вересня поточного року «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) відзвітувало про розроблення нових маршрутних ліній для перевезення залізорудної сировини на Середньому Дунаї. Після початку війни майже весь флот Дунайського пароплавства передислоковали на Нижній Дунай.

Уже в середині жовтня УДП відправило перший баржевий караван з вантажами ГМК України з Ізмаїла в напрямку сербського порту Смедерево. У складі каравану було 5 барж із вантажем аглоруди та окатишів.

Від початку війни підприємство збільшило провізну спроможність флоту в 3 рази. У рамках програми ремонту флоту за 6 місяців через ремонти пройшли понад 150 одиниць флоту, запущено в роботу 35 барж, що тривалий час перебували у відстої.

2 перегляди

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page